Na našej škole si s veľkou radosťou udržiavame tradície. Jednou z nich je každoročné posielanie vianočných pohľadníc poštou. V čase, keď väčšina prianí prichádza elektronicky, má ručne napísaná pohľadnica mimoriadne čaro.
Naši siedmaci a deviataci sa tento rok tejto úlohy zhostili s nadšením. Najskôr si vlastnoručne vyrobili originálne vianočné pohľadnice – s kresbami, ozdobami a množstvom kreatívnych nápadov. Potom do nich krasopisne vpísali svoje vianočné želania, aby potešili svojich najbližších. Na obálky napísali adresy a spoločne sa vybrali na poštu. Pre mnohých to bol prvý kontakt s tradičným odosielaním listov, ktorý v nich zanechal pekný zážitok. Aj prekvapeným pani poštárkam sa tento zvyk veľmi páčil.
Je dôležité uchovávať zvyky, ktoré prinášajú radosť a spájajú generácie.
Vďaka našim deťom sa zablysne nejedna slzička šťastia na tvári ich babičky či deduška.

